بیستمین جشن سینمای ایران به دلیل مشکلات اقتصادی برگزار نمی‌شود

نشست خبری بیستمین دوره جشن سینمای ایران، صبح امروز با حضور علی نصیریان (رئیس جشن)، منوچهر شاهسواری (مدیرعامل خانه سینما)، مازیار میری (مدیر اجرایی) و تورج منصوری (رئیس آکادمی علوم و هنرهای سینمایی) در خانه سینما برگزار شد. در این نشست اعلام شد که امسال به دلیل مشکلات اقتصادی جشن سینمای ایران برگزار نخواهد شد؛ هرچند که فیلم‌ها داوری می‌شوند.

منوچهر شاهسواری مدیرعامل خانه سینما در نشست خبری بیستمین جشن سینمای ایران گفت: «متاسفانه وضعیت اقتصادی کشور و وضعیت همکاران ما از لحاظ معیشتی و امنیت شغلی بسیار پرقصه و پرغصه است. به همین علت خانه سینما و هیئت رئیسه جشن به اتفاق رئیس جشن تصمیم گرفتیم که امسال داوری‌ها را به صورت عادلانه و برای همه سینمای ایران با قوت برگزار کنیم.»

او درباره برگزاری بیستمین جشن سینمای ایران با وجود مشکلات اقتصادی توضیح داد: «تصمیم گرفتیم که با توجه به شرایط موجود از برگزاری هرگونه مراسم و جشن بزرگ خودداری کنیم.»

پیش از این در سال 88 به دلیل وضعیت بعد از انتخابات ریاست جمهوری، سیزدهمین جشن سینمای ایران برگزار نشده بود. در آن سال فرهاد توحیدی دبیر جشن بود و در مراسمی که در هتل استقلال برگزار شد، فقط سه تندیس افتخاری به تیگران تومانیان، نیکو خردمند و ناصر تقوایی اهدا و از محمدباقر قالیباف شهردار وقت تهران تقدیر شد.

Sending
User Review
0 (0 votes)
2018-07-11T09:31:33+00:00

درج دیدگاه