در دنیای نقاشی های دیوید بوی صدای او را بشنوید

دو سال پس از مرگ دیوید بوی، شریک فیلمسازی شجاع ترین برند ها و آژانس های تبلیغاتی، Tool of North America، با ایجاد امکان تجربه فناوری واقعیت افزوده، از میراث خود به عنوان یک هنرمند نمادین و پیشگام در فناوری مدرن تقدیر به عمل آورد.
همزمان با هفتاد و یکمین سالگرد تولد بوی در روز هشتم ژانویه، App store تلاش کرد تا با کمک پلتفرم AR Kit متعلق به Apple، “Modern Love AR” را راه بیندازد.
Modern Love AR به کاربران اجازه می دهد تا به محض استفاده از آن با چیزی شبیه به شیح بوی، پرتره تکنیکالور 80 دائمی او، تعامل برقرار کنند. در همین راستا امکان کلیک کردن بر روی یک قلم مو، قدم زدن در میان چندین نقاشی مختلف و تماشای خطوط حلصل کار وی از زوایای گوناگون وجود دارد. حین رونمایی از اشعار بوی، در کنار هماهنگی میان صدای او و دیگر پالس های تصاویر با گام موسیقی، شاهد پرتو های روشن در کانون یک نمایشگر و تغییر افکت ها بر اساس لحن ترانه هستیم.
به گفته کلی ویشار، مدیر خلاقیت در Tool، این پروژه برای ما تجربه شیوه عبور از مرز موجود بین دنیای فیزیکی و فناوری واقعیت افزوده به حساب می آید. هدف از عرضه “Modern Love AR” کسب تجربه حین گذر از محیط پیرامون است. ترکیب هنر دوربین، اثرات اتمسفر و تصاویر واکنشی صوتی حسی شبیه به ترکیبی مناسب برای چنین مسیر الهام بخشی را به وجود آورد.

Sending
User Review
0 (0 votes)
2018-01-14T14:16:52+00:00

درج دیدگاه