فیلم لبنانی نامزد اسکار 2018 «ضد مقاومت» است

با اعلام نامزدان نهایی آکادمی اسکار 2018، نام یک فیلم لبنانی هم در میان نامزدان بخش بهترین فیلم های خارجی زبان قرار گرفت. روزنامه کیهان روز پنجشنبه با انتشار مطلبی به انتخاب فیلم «توهین» از سوی اسکار واکنش نشان داد و مدعی شد آکادمی یک فیلم «ضد مقاومت» را به عنوان کاندیدای جایزه بهترین فیلم خارجی زبان انتخاب کرده است.

در ابتدای مطلب امروز روزنامه کیهان آمده است: «اسامی نامزدهای مراسم اسکار 2018 اعلام شد که در میان آنها نام یک فیلم لبنانی هم دیده می‌شود. فیلم «توهین» به کارگردانی زیاد الدویری در حالی نامزد بخش فیلم‌های غیرانگلیسی‌زبان شده که دارای سابقه همکاری با رژیم صهیونیستی است.»

کیهان در ادامه به فعالیت های کارگردان فیلم «توهین» هم اشاره می کند و می نویسد: «این همکاری‌ها، اعتراض‌هایی از سوی مخالفان اسرائیل را در پی داشته است. وی چند سال قبل هم فیلمی علیه عملیات شهادت‌طلبانه ساخته بود. ضمن اینکه فیلم جدید وی که نامزد اسکار شده نیز داستانی درباره نزاع دو فرد لبنانی و فلسطینی دارد.»

این روزنامه در ادامه تاکید می کند: «ملاک قرار دادن شاخص‌های سیاسی در جهت تأمین منافع کشورهای غربی، برای گزینش آثار در مراسم اسکار باعث کاهش اعتبار هنری این جایزه شده است. این رویکرد در مواجهه با کشورهای جهان سوم و به ویژه در آسیای غربی پررنگ‌تر است.»

Sending
User Review
0 (0 votes)
2018-01-27T16:09:04+00:00

درج دیدگاه